2011
Seinäjoki KV 30.10.2011
tuomari/judge Paula Sunebring
Ribadezzo ROP, SERT
Ribadezzo BOB, CAC
Mauricio ERI/EXC
-------------------
Kesäterveiset Hipulta
--------------------
Uusi perheenjäsen Ranskan luppa Ahmatin Viksu aka Viksu!
------------------------------------
Lohjan Erikoisnäyttelyssä 3.9.2011
Täystuhon Yasmine
ROP, SERT, MVA!!
BOB, CAC, CH!!
Oxeneyes Gold for Me
VSP PENTU, KP
BOS PUPPY, Prize of Honour
Täystuhon Yvette
ERI/EXC
Täystuhon Älykäsvalinta
HYL/FAIL
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus
EH/VG
Täystuhon Survivor JackBauer
ERI2/EXC2
Täystuhon Ääniharava
ERI/EXC
VSP Puppy Oxeneyes Gold For Me
Täystuhon Yasmine ROP, SERT, MVA
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus
Oikealla Täystuhon Yasmine ja Täystuhon Yvette
FIN CH Bullero´s That´s It aka Tara 12 years in august
-------------------
Täystuhon Yasmine "Lotte" on nyt BALT, EE, LV, LT CH ja EEW-11
Lotte sai Viron voittaja 2011-näyttelyssä SERT, CACIB, VSP ja samalla muutaman uuden tittelin
Myös Mäyräkoirien erikoisnäyttelyssä Virossa VSP
-----------------------
Honkajoki RN 6.8.2011
Tuomari/judge Tino Pehar
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus
VSP, SERT
Täystuhon Yvette
ERI2
Täystuhon Äkkivoitto
PU3
----------------------
Kotka KV 18.6.2011
Tuomari/judge Manuel Loureiro Borges
Täystuhon Ääniharava "Valma"
AVO ERI3
Harjavalta RN 29.5.2011
Tuomari/judge Lokodi Zsolt Csaba
Bullero's Absolute Hit "Shakira"
JUN-ERI, JUK3
------------------------------
Ruska lähti Venäjän turneelle kasvattajansa kanssa ja saapuu kuukauden päästä takaisin Suomeen!
Viipuri/Vyborg show 28.5.2011
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus
ROP, RYP1
BOB, BOG1
---------
National Show in St. Peterburg 22.5.2011, tuomari/judge L. Chistyakova
Zhemchizhina Peterburga Zolotaya Rus
PN1, ROP, RYP1
BB1, BOB, BOG1
-------
National Show in St. Petersburg 14.5.2011, tuomari/judge V. Alexandrov
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus
Paras juniori, ROP, RYP3
Best junior, BOB, Group 3.
-------
National Show in St. Petersburg 15.5.2011, tuomari/judge N.E.Sedyh
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus
Paras juniori, ROP, JUN SERT
Best junior, BOB, JUN CAC
--------
National Show in St. Petersburg 15.5.2011, tuomari/judge V. Belyakov
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus
Paras juniori, ROP, JUN SERT
Best junior, BOB, JUN CAC
My biggest thanks goes to the breeder of Ruska, Lena who enabled these great results and took Ruska home
Valma valloittaa Lahdessa ja Tampereella
Valma captivates in Lahti and Tampere
Lahti KV/INT 23.4.2011
Täystuhon Ääniharava: AVO-ERI3/Open class EXC3, SA/CQ
Tampere KV/INT 7.5.2011
Täystuhon Ääniharava AVO-ERI2/Open class EXC2, SA/CQ, PN4/BB4
Rauma RN 15.5.2011
Tuomari/judge Hans Almgren
NUO-ERI, NUK2
--------------------------------------
Lahti KV 23.4.2011
tuomari/judge Marlgorzata Supronowicz
Täystuhon Ääniharava
AVO-ERI, AVK3, SA
--------------------------------------
Laitila RN 7.4.2011
tuomari/judge Tanya Ahlman-Stockmari
Pitkäkarvainen mäyräkoira
Täystuhon Survivor JackBauer "Metku"
JUN-ERI, JUK1, SA, PU1, SERT, VSP
Täystuhon Äkkivoitto "Rontti"
AVO-EH
Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira
Täystuhon Yvette
NUO-ERI, NUK2, SA, PN3
Täystuhon Älä Jätä Minua
AVO-HYL
------------------------------
Kokemäki RN 2.4.2011
tuomari/judge Perttu Ståhlberg
Black Sara's Whisky "Paavo"
JUN-EH
VG
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Ru "Ruska"
JUN-ERI, JUK-2
EXC-2
Täystuhon Äkkivoitto "Rontti"
AVO-ERI, AVK-3
EXC-3
---------------------------
Liettua KV 20.3.2011
Lithuania 20.3.2011
Täystuhon Yasmine "Lotte"
PN3, SERT & CACIB!
BB3, CC & CACIB!
onnittelut!
congratulations!
-----------------------
Liettuan Voittaja 19.3.2011
Lithuanian Winner 19.3.2011
Täystuhon Yasmine "Lotte"
SERT & CACIB!!
CC & CACIB!!
----------------------------
Latvian Voittaja 13.3.2011
Latvian Winner 13.3.2011
Täystuhon Yasmine "Lotte"
PN3 ja Latvian SERT!!
BB3 and Latvian CAC!
--------------------------------------
Kasvattaja onnittelee Wilmaa, Tupunaa, Tyttiä ja Toscaa!
Tytti (Täystuhon Tosi Hyvä)
---------------------------------------------------------
Turku KV 22.1.2011, tuomari/judge Erica Pettersson
Mäyräkoirat
Zhemchuzhina Peterburga Zolotaya Rus "Ruska"
ERI, JUK1, SA
Täystuhon Äkkivoitto "Rontti"
ERI, AVK1
Täystuhon Survivor Jackbauer
ERI, JUK1
Täystuhon Äääniharava
ERI, AVK2
Limpia Klamap Debra aka Nana
and Täystuhon Äkkivoitto aka Rontti
Black Sara´s Whisky aka Paavo and Täystuho This Is It aka Lyyti
Täystuhon Yacob